Nadmiar tkanki tłuszczowej na pośladkach czy też udach oraz uporczywy cellulit - to niedoskonałości, które spędzają sen z powiek wielu kobietom. Jak skutecznie spalić tłuszcz, pozbyć się cellulitu, uzyskać efekt jędrnych, uniesionych pośladków? Czy komórki tłuszczowe można zredukować? Podpowiadamy, jak dążyć do uzyskania pięknych i gładkich pośladków!

Zawsze jest idealny czas na wprowadzenie zmian, które pomogą osiągnąć nam wymarzony cel. Pozbycie się cellulitu, walka o jędrne i jedwabiście gładkie pośladki to niekwestionowany numer jeden w walce o zadbane ciało.
Droga do wymarzonej sylwetki obejmuje działania na kilku płaszczyznach
Droga do wymarzonej sylwetki obejmuje działania na kilku płaszczyznach
• uprawianie sportu
• zdrowe odżywianie
• stosowanie specjalistycznych preparatów (peeling, serum, kapsułki) mających wspomóc naszą walkę o jędrne ciało, smukłe uda, perfekcyjnie wymodelowane pośladki.

Najczęściej spotykanymi defektami skórnymi ciała, z którymi borykają się kobiety na całym świecie jest cellulit (nie cellulitis) i rozstępy.
zwany również często skórką pomarańczową to kosmetyczny defekt skóry i tkanki podskórnej – skóra jest nierówna, z charakterystycznymi dołeczkami, zgrubieniami. Jest zmorą wielu kobiet, niejednokrotnie przyczyną kompleksów.

Do powstawania cellulitu predysponują przede wszystkim:
• brak ruchu
• dieta bogata w węglowodany i niezdrowe tłuszcze, nadmiar soli
• zaburzenia hormonalne
• uwarunkowania genetyczne
• zaburzenia układu krążenia
Cellulit (lipodystrofia typu kobiecego)
Sam proces powstawania skórki pomarańczowej jest efektem wadliwego działania układu limfatycznego, który oczyszcza nasze komórki z toksyn. Jeśli układ limfatyczny nie funkcjonuje prawidłowo, produkty przemiany materii nie są dobrze odprowadzane z komórek tłuszczowych, co powoduje zwiększenie ich rozmiaru nawet kilkunastokrotnie. Tak obrzęknięte komórki tłuszczowe niejednokrotnie mogą powodować nacisk na zakończenia nerwowe, powodując reakcję bólową – zaawansowane stadium cellulitu.
W przeciwieństwie do układu krwionośnego, który posiada siłę napędową w postaci serca, układ limfatyczny napędzany jest za pomocą tak zwanej pompy mięśniowej – skurcz i rozkurcz mięśni powoduje ucisk na naczynia, tym samym wspomagając transport krwi i limfy właśnie. Dlatego też długotrwałe siedzenie, ogólnie pojęty brak aktywności fizycznej osłabia działanie układu limfatycznego. Powinniśmy również unikać ciasnych ubrań czy obuwia na wysokim obcasie.

Układ hormonalny – działalność estrogenów - również mają swoją rolę w procesie powstawania cellulitu. Po pierwsze: estrogeny mają wpływ na budowę tkanki łącznej – u kobiet włókna kolagenu i elastyny ułożone są podłużnie (komórki tłuszczowe łatwiej mogą przesuwać się pomiędzy nimi, tworząc charakterystyczne zgrubienia) – u mężczyzn natomiast tworzą układ siateczki – zapobiegając migracji komórek tłuszczowych. Układ linearny włókien podporowych skóry u kobiet ma swoje znaczenie – skóra wykazuje większą rozciągliwość – jest to niezbędne w czasie ciąży. Poza tym hormony żeńskie powodują wzrost przepuszczalności naczyń krwionośnych, co wiąże się ze zwiększonym przedostawaniem się osocza do otaczających komórek – tworzy się obrzęk, a to z kolei prowadzi do utrudnionego przepływu krwi i limfy. Estrogeny pobudzają również lipogenezę – tzn. gromadzenie tłuszczu w komórkach tłuszczowych, prowadząc do zwiększania ich objętości, pogarszając tym samym mikro cyrkulację krwi i limfy.

W profilaktyce i redukcji cellulitu polecamy stosowanie serum i peelingów Beauty Booty, które zawierają wyciągi, ekstrakty naturalne z roślin leczniczych takich jak: ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, bluszcz, algi, kofeina, witamina E.
Co wpływa na prawidłową pracę układu limfatycznego?
Substancje stymulujące spalanie tłuszczu – działanie lipolityczne: wyciąg z czerwonej pomarańczy, ekstrakt z algi czerwonej, kofeina, karnityna, fucus vesiculosus - morszczyn pęcherzykowaty.
Substancje zmniejszające przepuszczalność naczyń krwionośnych: rozmaryn, bluszcz, gorzka pomarańcza, trokserutyna, root extract
Substancje detoksykujące – efekt drenażu: kofeina, teofilina, teobromina, karnityna, koenzym A, glaucyna
Substancje zwiększające sprężystość i elastyczność skóry: morszczyn, bluszcz, gorzka pomarańcza, crithmum maritimum extract - wyciąg z kopru morskiego ascophyllum nodosum extract - wyciąg z alg brunatnych, witamina E
Jak działają wymienione ekstrakty roślinne na cellulit?
MASAŻ WYSZCZUPLAJĄCY
Zalety masażu znane są od wieków. Płynne ruchy rąk pobudzają tkanki i stymulują przepływ w naczyniach limfatycznych. Podczas masażu wzrasta też temperatura miejsc masowanych, co wzmaga przepływ krwi. A cellulit lokuje się przecież w tych częściach ciała, gdzie przepływy te są spowolnione. Masaż ma w tym wypadku działanie drenujące i odblokowujące złogi. Tłuszcz jest stopniowo uwalniany z komórek, skóra staje się coraz gładsza, a nierówności znikają.

Możesz użyć do tego celu szorstkiej rękawicy, lub masażera z odpowiednimi wypustkami.
Czas masażu to również bezcenna chwila dla siebie, intymny dialog ze swoim ciałem. Po zaledwie 7 sekundach ten sekretny język stymuluje wydzielanie hormonów szczęścia i dobrego samopoczucia. Dotyk niesie również uczucie satysfakcji, zmniejsza stres i niepokój. W połączeniu z cudownymi zapachami i formułami serum i peelingu Beauty Booty, masaż wyszczuplający staje się prawdziwym rytuałem.

Zobacz jak przyjemne może być dbanie o piękne, jędrne, pośladki bez cellulitu.
CHWILA PRZYJEMNOŚCI
Odkryj nasze produkty w swojej ulubionej drogerii, aptece, hurtowni lub sklepie internetowym. Zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie dzięki naszym wysokiej jakości suplementom.
 
Medica-Group
Medica-Group Sp. z o.o.
ul. Mikołaja Reja 43/1,
76-200 Słupsk, Polska
NIP: 839-317-84-36
KRS: 0000548311
REGON: 361035059
Medica-Group
Sprzedaż detaliczna:
tel:  +48 59 728 50 23
mob:  +48 519 371 391
email:   sprzedaz@medica-group.pl
Sprzedaż hurtowa:
mob:  +48 500 472 658
+48 512 791 412
email:  paulina.hoffmann@medica-group.pl
 
Źródła treści:   www.poradnikzdrowie.pl  /  milionporad.pl  /  Wikipedia
* Raport z Badania Skuteczności - na zlecenie "Medica-Group" - listopad 2018r.
MeddTech LTD 46 Station Road North Harrow HA2 7SE MIDDLESEX United Kingdom
*
Produkty (preparaty) na tej stronie nie zapobiegają chorobom ani ich nie leczą. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników danego produktu (preparatu). Skład, sposób używania, właściwości, środki ostrożności, sposób przechowywania oraz termin ważności znajduje się na opakowaniu każdego produktu (preparatu). Możesz nam zwrócić produkty nieużywane, w oryginalnym i nienaruszonym opakowaniu jeżeli po ich otrzymaniu i zapoznaniu się z ulotką lub informacją na opakowaniu okaże się, że nie możesz stosować tych produktów (preparatów) na przykład z uwagi na ich skład czy właściwości. Nie gwarantujemy uzyskania takich samych efektów jak w badanej grupie osób z Raportu Badania Skuteczności, opisane działania poszczególnych produktów są indywidualne dla każdej osoby i mogą dawać różne efekty w zależności od indywidualnych uwarunkowań każdego organizmu.
Copyrights © 2021 Medica Group. All rights reserved. Kopiowanie materiałów bez zgody właściciela zabronione.
Realizacja

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij